Dzisiaj jest: Niedziela 20 Październik 2019

Piknik w Cieszynie

Jeżeli zastanawiasz się gdzie zorganizować piknik rodzinny, to przemyśl lokalizacje, jaką jest Cieszyn. Zamkowe wzgórze, będące przy okazji parkiem pozwala na usadowienie się w cieniu historycznych zabytków takich jak XI wieczna rotunda romańska, czy Wieża Piastowska.

Jest to wyjątkowe miejsce o niepowtarzalnym klimacie. W zależności od daty, może być zajęte przez zorganizowane grupy piknikowe jak chociażby zespoły muzyki etnicznej, czy grupy prowadzące warsztaty słowiańskiej broni, rękodzieła itp. Tutaj niemal zawsze się coś dzieje i z pewnością nie będziemy się wyróżniać rozkładając koc z koszem piknikowym. Jest to świetne miejsce na wycieczkę z dziećmi, by im pokazać kawałek historii miasta i polskiej państwowości przy okazji.

Pokoje do wynajęcia na każdej uliczce

Gdy zabytki z czasów średnich są nam zbyt odległe możemy przejść się na most graniczny na Olzie, skąd można dotknąć historii ostatniego ćwierćwiecza. A kiedy już znuży nas sen i dopadnie zmęczenie z łatwością znajdziemy noclegi w Cieszynie. Praktycznie na każdej uliczce znajdziemy pokoje do wynajęcia. Przystępne ceny kwater zachęcają turystów do pozostanie w Cieszynie co najmniej na dwa dni lub dłużej.

Warto dodać, iż poza polskim Cieszynem warto też przekroczyć granicę z Czechami i zobaczyć miasto po drugiej stronie rzeki. Otwarte granice między Cieszynem polskim a czeskim sprzyjają nie tyle zakupom u południowych sąsiadów, co poznaniu kultury czeskiego pogranicza. Mimo wszystko czeski Cieszyn to zupełnie inne miasto, inny jest jego charakter, chociaż równie piękny.

Copyright © 2010 - 2019 Willa Pod Aniołem
Projekt i wykonanie: whiteghost