Dzisiaj jest: Poniedziałek 20 Maj 2019

Cieszyn w pigułce

Cieszyn, jak na stolice rozległego Śląska Cieszyńskiego przystało, może pochwalić się piękną architekturą oraz wspaniałymi zabytkami. Rzeka Olza dzieli miasto na część polską oraz czeską, a w każdej z nich znajduje się sporo obiektów godnych uwagi. Gościom wyjmującym pokoje w naszej Willi ale i tym którzy nie szukają u nas noclegu 🙂 podpowiadamy jakie zabytki koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Cieszyn po polskiej stronie to przede wszystkim legendarna Studnia Trzech Braci, związana z legendą o założeniu miasta. Drugim miejscem, które obowiązkowo należy odwiedzić w Cieszynie, jest Wzgórze Zamkowe, znane przede wszystkim z romańskiej rotundy oraz gotyckiej wieży – jedynym ocalałym fragmentem dawnego zamku piastowskiego. Warto wdrapać się na szczyt tej Wieży Piastowskiej i ze znajdującej się tam galerii widokowej spojrzeć na wspaniałą panoramę miasta. Innym punktem, którego nie można pominąć jest Cieszyńska Wenecja.

Koniecznie należy zajrzeć na cieszyński rynek, przy którym znajduje się okazały ratusz oraz kościół parafialny św. Marii Magdaleny. W pobliży rynku, w dawnym pałacu, znajduje się Muzeum Śląska Cieszyńskiego, w którym można zapoznać się z historią nie tylko tego pięknego miasta, ale również całego Śląska Cieszyńskiego.

Copyright © 2010 - 2019 Willa Pod Aniołem
Projekt i wykonanie: whiteghost